Vita-Pro®

Systém přírodních vitamínů a mikroprvků
Přírodní kelp  (mořské řasy) získaný z čistých a chladných vod oceánu představuje účinný zdroj vitamínů, jódu, minerálů a stopových prvků.
Sekvestrované mikroprvky zajišťují maximální využitelnost pro organismus:
  •    Mikroprvky (zinek, železo a měď atd.) jsou chráněny před baktériemi a před látkami snižujícími jejich využitelnost.
  •    Vitamíny jsou chráněny před mikroprvky, které mohou způsobit jejich degradaci, takže jejích účinnost je dlouhodobě zachována.

Biologická využitelnost mikroprvků ve formě síranů je průměrně 33%, zatímco sekvestrované mikroprvky mají využitelnost nad 98%. Po měsíci skladování je účinnost vitamínů v krmivu Proformance stále vysoká zatímco při využívání síranů mikroprvků je účinnost vitamínů o 30-40% nižší.

Sekvestrované mikroprvky a cheláty mikroprvků.
Biologická využitelnost kovových prvků může být zvýšena 2 procesy, chelatizací nebo sekvestrací Chelatizace využívá pevnou uniformní vazbu zatímco sequestrace využívá škálu vazeb od silných po slabé, které zajišťují postupné uvolňování v zažívacím traktu a tím lepší vstřebávání. Sekvestrace je dražší a efektivnější než chelatizace.