Whippet


PROFormance - reference

Chovatelská stanice: BOHEMIA SNAP DOG                               
Majitel: Vilém Zuvač
Počet psů: 6
Adresa: Kostelní Lhota 172,  Kostelní Lhota
Telefon: 737 320 518

     Chovnou stanici plemena whippet jsem založil v roce 1996. Čtyřnohým zakladatelem byl whippet jménem Ally od Maria (v roce 1996 česká šampiónka a mistryně republiky - dostih v Lednici 1996). Postupem času se chov rozšířil na současný šestičlenný tým, který pokračuje v získávání titulů nejen na domácí půdě, ale bojuje o svá místa na mezinárodních dostizích (např. úspěšný tříletý whippet Henley Supersonic – finalista mezinárodních dostihů Rakouska, Maďarska – rok 2002, aj.)  

     Za dosaženými výsledky stojí spousta času a přípravy. Jednotlivé dostihy jsou pro každého psa vyčerpávající a proto je důležité, aby byl ve výborném zdravotním stavu a  kondici. Nejdůležitějším faktorem pro zajištění potřeb psa je správná výživa, což znamená → výběr vhodného krmiva. Důležitým kritériem  při výběru krmiva je jeho složení, zejména zastoupení proteinů a tuků. Dalšími sledovanými ukazateli ve složení jsou nežádoucí a těžce stravitelné obiloviny jako např. pšenice nebo ječmen.

     Při porovnání dostupných krmiv na českém trhu se mi dostala do rukou nabídka krmiva zn. PROFormance, které svým složením odpovídá všem nárokům. Krmivo je vyrobeno na přírodní bázi, bez jakýchkoliv chemických konzervantů a barviv.  Jako většina chovatelů byl jsem i já k novému krmivu na trhu poněkud skeptický, ale po vyzkoušení PROFormance Premium Adult 26/18 o jeho kvalitě nepochybuji. Psi přijímali krmivo se zřejmou chutí a dožadovali se přídavku. Krmivo je vysoce stravitelné. Tyto ukazatele byli pro mne rozhodující. Při přípravě na dostihy krmím své psy PROFormance Premium Adult 26/18.  V období, kdy psi nemají dostatečné „závodní“ vytížení , krmím je méně energeticky bohatým krmivem PROFormance Maintenance 21/12.  

    Svým psům se snažím dát  maximum, oplátkou nemusí být „jen“ poháry a diplomy, ale především pohled na spokojeného a zdravého čtyřnohého psího kamaráda.  

 

 

Vilém Zuvač