Šeltie


PROFormance - reference

Chovatelská stanice: „Z Dače“
Majitelka: Dana Černá
Počet psů: 4 šeltie, 2 belgický ovčák malinois
Adresa: Za tratí 886,  547 01  Náchod

Telefon:

777 886 062

  

     Jsem chovatelkou šeltií více jak 5 let. Zřejmě jako každý začátečník (nadšený chovatel) jsem chtěla svému miláčkovi  dopřát maximální péči. A stejně jako u lidí, jsem začala z gruntu, výživou. Mé začátky – orientace ve výživěJ Zpočátku jsme pejskům vyvářela především z kuřecího masa, přidávala jsem vitamíny a různé doplňky výživy. Čím více jsem se však pohybovala mezi chovateli a srovnávala svého pejska s ostatními, byly rozdíly na první pohled patrné – především na vzhledu srsti. Přesto, že jsem si myslela, že  vařenou stravou dávám pejskovi kvalitní stravu, byl to omyl. VAŘENÍM NIKDY NEDOCÍLÍM POTŘEBNÉHO A VYVÁŽENÉHO POMĚRU KRMNÉ DÁVKY.  

      Prošla jsem různými nabídkami krmiva. Velké množství nabízených krmiv mi však připadala  určená spíše pro „psy BÝLOŽRAVCE“L Složení krmiva, kde masovou složku nahrazuje sója, pšenice, ječmen, v lepším případě vedlejší živočišné produkty, kde pro mlsné pejsky je krmivo dochuceno rybím tukem a pro oko „chovatele“ navíc přibarveno, aby vypadalo dobře, si své zákazníky najde také, ale většinou jen u chovatelů, kteří netuší, co takovýmto složením můžou psímu miláčkovi způsobit  ®  zažívací problémy (průjmovost, plynatost, velké množství výkalů), alergické reakce, plstnatění srsti (srst matná bez lesku)…….  Touto cestou NE. 

     Pro nalezení vhodného krmiva jsem měla 3 požadavky:

1)       krmivo by mělo být vyrobeno z masa (pokud možno kuřecího, bez vedlejších živočišných produktů)

2)       krmivo by nemělo obsahovat těžce stravitelné obiloviny

3)       krmivo by nemělo být dobarvováno ani dochucováno  

     Hledala jsem dlouho, ale výsledek stojí za to. Na MVP výstavě v Brně jsem obdržela vzorek krmiva PROFormance (Premium Adult) vč. podrobného složení. Ze vzorku však chovatel nic nepoznám, max. zda pejsek je ochoten krmivo přijmout. Zakoupila jsem tedy rovnou 15ti kg balení  a výsledky byly viditelné již po 3 týdnech! Srst je mnohem výraznější (lesklejší), psi jsou aktivnější a výkaly zanedbatelné.  Jelikož jsem kvalitu krmiva dostatečně prověřila na svých psích miláčcích mohu

     PROFormance doporučit ať již začínajícím chovatelům, tak také zarputilým chovatelům, kteří jsou ve výběru krmiva konzervativní a nejsou přístupni k novinkám.  I ve výživě zvířat jde „věda“ kupředu a proč zůstávat „v době kamenné“  a krmit masem, když můžeme využít pokroku a svým miláčkům dopřát vyváženou, kvalitní a navíc chutnou stravu.                  

                                                                                            Vaše Dana Černá