Pudl


PROFormance - reference 

Chovatelská stanice:  Pudl
Majitelka: Jindřiška  Paroubková
Počet psů: 11
Adresa: Gagarinova 1229, 535 01  Přelouč
Telefon: 466 958 953

     Chovatelskou stanici provozuji od r. 1995.  Své psy miluji a snažím se jim celý život dopřát maximální péči. Současný trh je zahlcen nepřeberným množstvím krmiv. Přesto jsou v nich však značné rozdíly. Pro mne jsou důležitými ukazateli kvality krmiva - z jakého masa je vyrobeno (nemělo by obsahovat vedlejší živočišné produkty - např. vnitřnosti, rozemleté zbytky - pařáty, hlavy). Dále by krmivo nemělo obsahovat těžce stravitelné obiloviny jsou těžce stravitelné a mohou způsobovat trávící problémy a alergie.  U chovu pudlů je kladen vysoký důraz na kvalitu srsti. Vzhled srsti je v prvé řadě odrazem kvalitní stravy. Většina krmiv obsahuje Beta karoten. Chovatelé, kteří nesledují složení krmiva jsou poté velice překvapení, když se jim bílý pudl změní v růžového a tmavým psům se začnou na  srsti tvořit nahnědlé mnohdy až zrzavé skvrny.  PROFormance nejen že Beta karoten neobsahuje, ale díky obsaženému lněnému semínku, řepkovému oleji, vejcím a mikroprvkům dodává srsti zdravý a lesklý vzhled.   

     V letošním roce se mi dostaly do rukou materiály k novému superprémiovému krmivu zn. PROFormance. Vyžádala jsem si konzultaci s obchodním zástupcem, který mi ponechal vzorky,  jen pro vyzkoušení, zda jej psi budou ochotni přijímat.  Přidělená dávka zmizela jak kdyby psi 14dní nejedli a dožadovali se přídavku.  Zakoupila jsem tedy 3kg balení Premium Adult a vyzkoušela na středním pudlovi – Kalifovi (stáří 5 let), který je v krmivu velice vybíravý. Kalif krmivo přijal a nadále přijímá s viditelnou chutí a bez jakýchkoliv zažívacích problémů.  Krmivo pro štěňata Puppy jsem vyzkoušela na štěněti jménem Ibi (4měsíce). Taktéž bylo přijato bez jakýchkoliv okolků, a spíše naopak díky chutnosti, musím psovi dávat skutečně jen denní dávku, jinak by bylo schopné místo denní dávky sežrat půl balení. Ibi si tedy sama vybrala „svůj start do života“.  Já, jako chovatelka také ocením, že díky optimálnímu množství a poměru živin nemusím ke krmivu přidávat žádné vedlejší doplňky výživy jako jsou např. vitamíny, minerály, popř. přípravky na podporu zdravé a lesklé srsti.   

     Po „vyhodnocení“  krmiva mými vybranými miláčky jsem převedla celou „smečku“ na PROFormance a nemohu si stěžovat. Jednoduše shrnuto – krmivo přijímáno s chutí, srst zdravá a lesklá, zažívání bez jakýchkoliv problémů – výkaly malé, bez nepříjemného zápachu. Krom své pudlí smečky mám 8,5 letého pejska Izáka (Leonberger), který měl problémy s klouby. Již delší dobu jsem pátrala po vhodném krmivu, jelikož jsem musela neustále ke krmivu přidávat extra vitamíny a kloubní výživu. Nedostatek glukosaminu a chondroitinu ve výživě může vést k  bolestivost kloubů, popř. k rozpadu kloubních chrupavek. Krmivo PROFormance svým složením vyhovuje požadavkům velkých plemen. Díky obsahu glukosaminu a chondroitinu jsem mohla podávání  kloubní výživy a vitamínů odbourat.  Pokud si PROFormance nadále udrží svou kvalitu a chutnost krmiva, nemám důvod vyhledávat krmivo nové.