Kolie


PROFormance - reference

 

Chovatelská stanice: Kolie
Majitelka: Vlasta Malá
Počet psů: 2 (zatím)
Adresa: Školní 188,  Nové Sedlo – Loučky 357 35
Telefon: 604 238 790

       Chovatelskou stanici jsem založila teprve nedávno, v roce 2003.  Ze začátku jsem svým čtyřnohým miláčkům vařila, protože jsem si myslela, že jim tím dám to nejlepší, co je v mých silách. Ale ať jsem se snažila jak jsem chtěla, má první fena prostě odmítala přijmout více než pár soust, čímž mi dělala velké starosti. Místo na malé kulaté štěňátko jsem se smutně dívala na “samé ruce, samé nohy” . Oči mi otevřela smutná příhoda, která se přihodila fenečce křížence ( asi 6 měs.), které jsme se ujali. Po úraze ( zlomená končetina ) měla jít na operaci. Bohužel jsme ji museli nechat utratit, protože jí byla diagnostikována velmi těžká rachitis v důsledku nedostatečné výživy. Pan doktor mi vysvětlil, že pokud si vyberu kvalitní krmivo pro psy, nemusím se obávat o zdraví svých psů. A tak začalo naše pátrání po kvalitním a chutném krmivu. Vyzkoušeli jsme několik značek prémiových a superprémiových krmiv, ale nepřesvědčily mě, ani moji vybíravou fenu. Díky těmto zkušenostem, jsem si vytvořila několik zásad, podle kterých posuzuji kvalitu krmiv.  Jsou to:

•          vůně krmiva za sucha i namočeného (sbíhají se nám sliny )

•          namočené musí držet tvar (lepenice podporuje vznik zubního kamene a těžko se polyká)

•          stolice nesmí zapáchat  (známka špatné stravitelnosti ), nesmí být objemná a pes nesmí trpět plynatostí (příliš vysoký obsah obilovin)

•          nesmí se změnit zbarvení srsti (vysoký obsah beta karotenu) ani její kvalita (nedostatek mastných kyselin a minerálů)¨

•          musí obsahovat kloubní výživu (oddaluje projevy stárnutí kloubů)

•          denní krmná dávka musí být přiměřeně velká ¨

 

Poté jsem na jedné výstavě dostala letáčky k superprémiovému krmivu zn. PROFormance, které mě zaujalo. Po vyzkoušení vzorku krmiva mě přesvědčila i naše vybíravá fenečka. Přestože jiné granule buď odmítala nebo přijímala jen minimální množství, předloženou novinku místo obvyklého přehlížení přímo „vyluxovala“ a dožadovala se o přídavek! Po převedení na tuto značku již přijímá celou svou denní dávku bez odmlouvání a dokonce ještě “šmejdí”. I já jsem naprosto spokojená, protože PROFormance prošel všemi podmínkami na jedničku a bez kompromisu. Neuvažujeme o změně značky a každé štěňátko z naší stanice bude vybaveno svým nejlepším startem do života - PROFormance Puppy 32/21. Vyhovuje nám též škála nabízená značkou PROFormance - v zimě nebo při zátěži krmíme Pro Power  30/20, v běžné zátěži Premium Adult  26/18. PROFormance nás přesvědčilo, že je možné nakrmit každého psa kvalitně a ještě za rozumnou cenu a proto jsme se rozhodli doporučovat jej dále, a stali jsme se  obchodními zástupci pro karlovarský region.