Zlatý retrívr


Proformance - reference

Plemeno: Zlatý retrívr
Název chovatelské stanice: z Padělského mlýna
Majitel: Milan Doktor
Počet psů: 7
Adresa: Padělský mlýn 283, 696 72 Lipov
Telefon: 518 338 289, 604 968 975      Když jsem se stal majitelem prvního psa plemene Golden Retriever, nebyla granulovaná strava na našem trhu zastoupena v takové míře, jako je tomu dnes. Začal jsem tehdy krmit granulemi, které mi doporučila chovatelka, od které jsem si pejska kupoval. Bohužel, pejsek a jeho tělo si neumělo z nejmenovaných granulí vybrat zrovna to správné, co potřeboval pro svůj růst. Tak došlo k tomu, že jsme se ani ne za měsíc ocitli u veterinárního lékaře, který na základě odebrané krve zjistil u psa obrácený poměr fosforu a vápníku, což u zvířat vede k borcení stavby kostí a dalším problémům s růstem.

      Naštěstí se na tento nedostatek přišlo brzy a tak stačilo přejít na jinou značku granulí, která pejskovi plně vyhovovala. Nebudu jmenovat značku, u které jsme zůstali skoro sedm let, ale granule, jejichž výroba přešla z USA do Evropy, ztratily kvalitu. V té době jsme těmito granulemi krmili již pět jedinců v naší chovatelské stanici. Došlo k tomu, že jsme museli místo chovatelských balení brát distribuční, protože u pejsků nastalo nechutenství. Zjistili jsme, že nejsou granule v chovatelských baleních shodné s granulemi v baleních určených do maloobchodní sítě.

      Když se mi ozvala slečna Novotná z Pandy Plus s nabídkou granulí značky PROFormance, neváhal jsem a postupně na tuto značku převedl všechny své psy.

      Máme doma v současné době mladého psa, jednu fenku sedmiletou a další čtyři jedinci jsou ve věku veteránů (11, 12 a 2x 9). Náš nejstarší pejsek, který má dnes již 12 let, je s granulemi řady Senior Care plně spokojen. I když má již s věkem spojené zdravotní problémy, snáší krmení bez problémů. Spíš bych řekl, že tato řada mu plně prospívá. Netrpí plynatostí, čemuž jsme při dříve používaných granulích nemohli zabránit. Mladší, jedenáctiletý, je zatím krmen řadou Lamb&Rice, která mu vyhovuje po stránce potřeby energie i stravitelnosti. Stejně tak jsou touto řadou krmeni i všechny naše fenečky (9leté i sedmiletá). Nejmladší, 2 1/2 letý pes, je krmen řadou Pro Power. Je velmi aktivní, proto jsme zvolili tuto řadu pro velmi aktivní psy.
      
      Používané krmivo všem vyhovuje, a to jak po stránce stravitelnosti, tak i obsahem jednotlivých obsažených prvků. Všichni naši jedinci jsou v perfektní srsti. Dokonce se u jednoho z pejsků upravila její kvalita – zjemněla. Nikdy se nám, a to za skoro čtyřleté období, kdy krmíme granulemi značky PROFormance, nestalo, že by některý z pejsků nebo feneček trpěl nechutenstvím.

      Když si nový majitel od nás bral štěňátko, bylo krmeno řadou Puppy Large Breed a nový majitel měl zajištěn další servis s dodávkou granulí pro další zdravý růst štěněte, a to alespoň do jednoho roku stáří. Majitelé štěňat jsou spokojeni a já, jako řádný chovatel, rovněž, že štěňata prospívají tak jak mají . . .

      Takže, když to shrneme, psi krmení dobře stráví. Tím, že se dávají poměrně nízké denní krmné dávky, je ekonomicky výhodné. Po pejscích člověk nemusí uklízet velké hromádky, exkrementy nezapáchají.

      Tyto granule se řadí, co se kvality týče, mezi nejlepší krmiva nabízená na našem trhu. Je jen na škodu, že jeho prosazení mezi chovatele a obchodníky je dost těžké.

      Mohu PROFormance vřele doporučit všem chovatelům, a to jak začínajícím, tak i těm s dlouholetými zkušenostmi.

      Milan Doktor       http://www.zpadelskehomlyna.cz/

     Ještě reference k novému výrobku, který se dostal na trh, a to je odstraňovač srsti - FURminator.
     Nejdříve jsem se na tento výrobek díval trochu s nadhledem, ale když mi byl nabídnut, abych sám na svých psech otestoval jeho funkci, byl jsem mile překvapen jeho možnostmi. Je to výborný pomocník pro všechny, kteří si upravují své pejsky sami nebo mají psí salón. Po vlastní zkušenosti mohu tento výrobek vřele doporučit.
     Investice do FURminatoru se velmi rychle vrátí v ušetřeném čase a námaze při úpravě psů.