Boxer


PROFormance - reference

Plemeno: Boxer
Název chovatelské stanice: NB Angiebox
Majitelka: Ivana Bäumlová
Počet psů: 5
Adresa: Sokolovská 14, Plzeň
Telefon: 606 435 199
e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      Chovatelská stanice NB Angiebox byla založena v roce 1994. S boxery však žijeme již 20 let. Dnes je jich v naší smečce 5.Anita 11 let, Bonita 6 let, Doris 4 měsíce, Colin 2 roky a Perry 5 let. Protože je nutné zajistit vhodné krmivo pro zvířata širokého věkového i výkonnostního rozpětí, rozhodli jsme se asi před rokem a půl pro krmivo PROFORMANCE, které nabízí vhodnou variabilitu a plně vyhovuje našim potřebám.

      S krmivem SENIOR CARE se daří jedenácti letou Anitu udržet v dobré kondici. Přestože se jedná o fenu kastrovanou s velkým artritickým poškozením kloubů, bylo možno výrazným způsobem omezit podávání léků. Fena si udržuje stálou váhu, má stále radost s přiměřeného pohybu a kvalitní lesklou srst.

      Bonita se věnovala s úspěchem pachovým pracím. Je maminkou Colina a Dorky. V době aktivní práce byla krmena PREMIUM ADULT. Během letošní březosti a laktace jsme podávali PRO POWER. Porod byl bohužel těžký a feně musela jí být odejmuta děloha. Protože začala přibírat na váze, zkusili jsme MAINTENANCE. Během jednoho týdne se její hmotnost upravila a ustálila. Fena prospívá, nemá pocit nenasycenosti. Její srst je jemná lesklá.

      Dorka je odmalička zvyklá na LARGE BREED PUPPY. Ochotně je přijímá zvlhčené i suché.

      Nejaktivnější ve smečce jsou oba psi, Colin a Perry (který je tatínkem Colina i Dorky). Perry je šampionem ČR i Boxerklubu a je vyhledávaným krycím psem. Bohužel stejně jako Bonita nemůže předvést své pracovní kvality veřejnosti v Čechách, neboť se jedná o jedince s kupírovanýma ušima. Na jeho místo nastoupil Colin – Junior. Champ.ČR, který je již též chovným psem a aktivně se věnuje výcviku. V případě obou psů je potřeba v krátkém časovém úseku přeměnit kondici pracovní ve výstavní nebo krycí tak, aby neměli pocit hladu, dostali všechny potřebné živiny a mohli podat co nejlepší výkon.

      V období s běžnou zátěží a před výstavou podáváme LAMB & RICE. Období zvýšené zátěže se osvědčilo PREMIUM ADULT ev. PRO POWER. Psi ve velmi krátké době (během dnů) reagují bez toho, aby se na nich projevili negativity. Nečiní jim žádný problém jakákoliv změna typu granulí. Všechny přijímají stejně ochotně. Perry, který má velmi jemnou srst a citlivou kůži, měl v minulosti drobné kožní obtíže (výraznější reakce na bodnutí hmyzem, podráždění prachem). Během doby kdy je podáváno LAMB & RICE se tyto obtíže výrazným způsobem snižují. Téměř vymizely.

      Krmivo mohu doporučit i ostatním chovatelům. Příjemné je i to, že chovatelské stanice mohou toto zakoupit i ve zvýhodněném 23Kg balení.

      Plzeň, 11.09.2006                               Ivana Bäumlová