Bloodhound


PROFormance - reference

Plemeno: Bloodhound
Název chovatelské stanice: IVALIRUZ
Majitelka: Iveta Růžičková
Počet psů: 2 bloodhoundi
Adresa: Lesní 309, Skalná 351 34
Telefon: 607 877 740      Svého prvního „bladíka“ jsem si pořídila v roce 2001. Bohužel jsem se sním nemohla radovat příliš dlouho. Ve věku jednoho roku mi zemřel na torzi žaludku. Když jsem zjišťovala příčiny, chovatelka onoho psíka mi řekla, že u velkých plemen se to stává. Smutek po pejskovi byl tak veliký,že jsem si během týdne pořídila dalšího. Tentokrát již 2,5 letou fenku.

      I rozhodla jsem se tedy, že si založím chovatelskou stanici, jelikož mne tato rasa oslovila nezvyklým způsobem. Mohutný pes s množstvím „pomuchlané“ kůže, dlouhýma ušima a výrazem naprostého neviňátka si musí získat každého, kdo má rád velké psy.

      Fenku jsem nakryla a čekala na štěňátka. Dne 26.12.02 se narodilo štěňátko, malinký „zmuchlaný“ jedináček. Nejdříve šlo všechno hladce, maminka fenka se postarala, ale jak holčička rostla začaly být stravovací problémy. Panička by snesla „modré z nebe“, jen aby se měla Adélka dobře. Bohužel, asi svou velkou starostlivostí jsem holčičku rozmazlila a žrádlo byl jeden velký problém. Zkoušela jsem všechny možné značky „lepší kvality“, různě dochucovadla, ale vždy jen na krátkou dobu.

      Po různých pokusech jsem vybrala jednu značku krmiva a tou jsem podle druhu krmila všechny své bladíky, ale co čert nechtěl, holčička začala opět „stávkovat“. Jezdíme po výstavách a tak jsem se ptala co dělat, kdo co krmí atd. Každý přidal nějakou tu radu, ale vše bylo marné. Obcházela jsem stánky s krmivy, sbírala letáky, informace a vzorky…..nic.! Jednou večer, když jsem si četla Svět psů, jsem objevila PROFORMANCE. Toto krmivo mne zaujalo svým složením, dávkováním a musím říct i cenou. Kontaktovala jsem tedy obchodního zástupce pro karlovarský region a krmivo objednala. Od zástupkyně (pí. Malé) jsem obdržela snad všechny možné informace o krmivu ROFORMANCE. Vzhledem k problémům mé fenky mi doporučila PROFORMANCE Pro Power 30/20. Také mi pověděla o svých zkušenostech s tímto krmivem. Musím říci, že jsem byla zprvu dost skeptická a moc jsem tomu, po zkušenostech které jsem měla se svou holčičkou a různými značkami krmiv, nevěřila. Ale jak se říká : „ Tonoucí se stébla chytá“.

      A přišel den „D“. Vypustila jsem bladíky na dvůr, do kapsy jsem si vzala hrst granulí a šla mezi psy. Starší fena a pejsek, žádný problém, těm chutná snad všechno. A moje rozmlsaná holčička? Nejprve očichala ruku a pak se do toho pustila. Začala žrát suché granule bez toho, aby je hned vyplivla. Pak do mě začala strkat čumákem „jako kde to máš, dej mi ještě.!!“ Tak jsem jí dala další a opět vše zbaštila. Večer dostala svou dávku a ráno zela miska prázdnotou. Tak to bylo u všech psů a je až do dnes. Holčička s chutí baští, přibyla na váze a už „nestávkuje“. Toto mne přesvědčilo o tom, že jsem zvolila to správné. Krmím Pro Power 30/20, Premium Adult 26/18 a Low Fat 18/8. Všichni psi mají krásně lesklou a pružnou srst. Nejvíce je to vidět na pejskovi, který je černý a srst se mu leskne jak zrcadlo. Ze zahrady posbírám pouze několik „tuhých bobků“ bez nepříjemného zápachu, což svědčí o vysoké stravitelnosti krmiva.Vyhovuje mi i rozmanitost druhů nabízená značkou PROFORMANCE, jelikož tak mohu uspokojit všechny své psy.

      CO NA ZÁVĚR ?
      Z vlastní zkušenosti mohu doporučit všem, co mají problémové, rozmlsané pejsky a nevědí už co by jim dali. PROFORMANCE je to pravý a každý pes je spokojený a zdravý!!!!

                          Růžičková Iveta